• ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3-GO MAJA

• W dniu 5.05 maja 2022 r. obchodziliśmy w naszym Przedszkolu święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji starsze grupy I "Smerfy", III "Chatka Kubusia Puchtka i grupa VIII  Pszczółki przygotowały uroczyste przedstawienie, którego celem było upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja i 2-go maja Dnia Flagi, ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych małych Patriotów.

Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście.  Starszaki recytowały wiersze i śpiewały patriotyczne piosenki. Z wielką powagą odśpiewały Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.”

Było pięknie, wzruszająco i uroczyście. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

• 10 MAJA XI DZIEŃ OPTYMIZMU "ŻÓŁTE LATAWCE OPTYMIZMU"

• Drodzy Rodzice,

Dnia 10 maja tj. wtorek w naszym przedszkolu bedziemy obchodzić dzień optymizmu pt: "ŻÓŁTE LATAWCE OPTYMIZMU". Jest już to  XI Święto Optymizmu obchodzne w naszym przedszkolu. Tego dnia prosimy, aby wszytskie dzieci były ubrane na kolor żółty (może być jeden element garderoby, np. bluzka).

Od  maja, razem z dzieckiem może wchodzić do przedszkola jeden z rodziców.

• ZAJĘCIA DLA DZIECI Z UKRAINY

• W środę w "Bajkowym zakątku" odbyły się pierwsze zajęcia i zabawy z dziećmi z Ukrainy.

Dzieci wesoło i miło spędziły czas m.in malowały farbami,  skakały do basenu z kulkami, bujały się na huśtawce czy relaksowały w sali światła.

Dzięki organizowanym zajęciom chcemy, by najmłodsi goście z Ukrainy znaleźli miejsce, w którym choć przez moment zagości uśmiech na ich twarzy i będą mogli nie myśleć o sytuacji, w której się znaleźli.

Zapraszamy  małych gości z Ukrainy, do naszego przedszkola w każdą środę na godzinę 16:30 . Zapisy na zajecia do wtorku pod numerem (91)573-29-01

• REKRUTACJA 2022/2023

• Informacja dotycząca  przyjmowania wniosków kandydatów do przedszkola na rok 2022-2023

Dordzy Rodzice

Druki wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym prosimy pobierać:

- ze strony internetowej przedszkola,  znajdują się w zakładce "Rekrutacja"

link: https://przedszkole5.edupage.org/a/rekrutacja-20222023

- ze strony Urzędu Miasta w zakładce  Edukacja-Rekrutacja- Rekrutacja do przedszkoli miejskich

lub w wersji papierowej z przedszkola.

Wypełnione wnioski,  podpisane przez dwoje Rodziców możemy:

• Dostarczyć do przedszkola i umieścić w przygotowanej skrzynce, znajdującej się w przedsionku przedszkola.
          • Przesłać Elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej -ePUAP :

/PrzedszkoleMiejskie5/SkrytkaESP

Termin składania wniosków określa – załącznik nr 1 do zarządzenia nr 29/2022 Prezydenta Miasta Stargard z dnia 26 stycznia 2022 (04  kwietnia - 20 kwietnia 2022)|. Po złożeniu wniosku  należy wpisać się na listę- obowiązkowo data i podpis składającego wniosek. Wnioski można składać  od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 16.00.

Wnioski wysyłane, dostarczone do przedszkola w innym niż ustalony termin nie będą przyjmowane i rozpatrywane.

• SKŁADANIE DEKLARACJI O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Zgodnie z Art. 153 ust.2 Prawo Oświatowe, rodzice dzieci przyjętych do Przedszkola Miejskiego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi „Bajkowy Zakątek” w Stargardzie corocznie składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu.

W związku z tym w dniach od 21.03.2022r. do 28.03.2022r. należy złożyć  deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

Ww dokument wypełniony i podpisany można przesłać na adres e- mail pm5@um.stargard.pl lub dostarczyć osobiście w godzinach pracy przedszkola (umieścić w urnie znajdującej się w przedsionku).

Informuję, że brak wypełnionej deklaracji w podanym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z wychowania przedszkolnego dziecka w roku szkolnym 2022/2023.

Dyrektor Teresa Kubiak

wniosek do pobrania:

DEKLARACJA_O_KONTYNUOWANIU_WYCHOWANIA_PRZEDSZKOLNEGO_2022-2023.doc

• 17 MARCA DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Dnia 17 marca w naszym przedszkolu będziemy obchodzić "Dzień Świętego Patryka" . Tego dnia zapraszamy wszystkie dzieci do ubrania sie na zielono. W tym dniu przedszkolaki zostaną zapoznane z historią i kultura krajów anglojęzycznych oraz z historią tego święta.

• KONKURS PLASTYCZNY " ZIMOWY PEJZAŻ"- ROZSTRZYGNIĘTY

•  W Naszym przedszkolu odbył się konkurs: "Pejzaż zimowy - piękne oblicze zimy'. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci , doskonalenie zdolności manualnych oraz rozwijanie wyobraźni.  Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział.☺️

W konkursie zajęli:

1 miejsce - Kuba Daniłków

2 miejsce - Zosia Chlewińska

3 miejsce - Filip Kornek

Oraz specjalne  wyróżnienie otrzymał Korneliusz Kaniowski.

• AKCJA "GÓRA GROSZA"- PODSUMOWANIE

• "Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie!!

Od kilkunastu lat nasze przedszkole włącza się w zbiórkę monet. To już XXII edycja „Góry Grosza”, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Łącznie wszystkie grupy w tym roku szkolnym zebrały ponad 36 kg monet (na kwotę 380 zł i 51 gr). - 1gr.- 17,5 kg monet (10683 szt.), - 2 gr.- 8 kg monet (3762 szt.), - 5 gr. - 10,6 kg monet (3951 szt.).

Dzieci, biorąc udział w zbiórce uświadamiają sobie, że oddając chociażby jeden grosz, mogą zrealizować wielkie przedsięwzięcie na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji!!!