• Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka oraz zajęcia rewalidacyjne w Przedszkolu Miejskim nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi „Bajkowy Zakątek”

W porozumieniu z Wydziałem Edukacji na terenie naszego przedszkola od roku szkolnego 2010/2011 zorganizowane jest wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka to kompleksowe, intensywne i wyspecjalizowane działania mające na celu pobudzanie i stymulowanie psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia pierwszych sygnałów jego nieprawidłowego funkcjonowania do podjęcia nauki w szkole.

Wczesne wspomaganie rozwoju organizowane jest dla dziecka posiadającego opinię o potrzebie takiego wspomagania wydaną przez publiczną lub niepubliczną poradnię pedagogiczno- psychologiczną.

Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania prowadzone są w naszym przedszkolu  wymiarze do 4 godzin w miesiącu. Prowadzą je nauczyciele posiadający kwalifikacje odpowiednie do rodzaju niepełnosprawności dziecka i specjaliści: psycholog, logopeda, oligofrenopedagog, tyflopedagog, surdopedagog, dogoterapeuta i inni.

Zajęcia rewalidacyjne organizowane są dla dzieci, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię pscyhologiczno - pedagogiczną.

Zajęcia te organizowane są wg zaleceń zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego i opinii o potrzebie wczesnego wspoamagania rozwoju dziecka.

RODZAJE ZAJĘĆ Z REWALIDACJI I WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU DZIECKA DOSTĘPNE W NASZEJ PLACÓWCE:

ZAJĘCIA Z PEDAGOGIEM SPECJALNYM

Zajęcia prowadzą pedagodzy specjalni: mgr Anna Kosiedowska (gr. I) mgr Patrycja Kurpiel– Małecka (gr. II), mgr Joanna Rakowska (gr. III), mgr Anna Mazańska (gr.IV), mgr Małgorzata Ziemińska ( gr.V), mgr Mariola Kosowska (gr. VII), mgr Justyna Gulicka (gr. IX)

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Zajęcia prowadzi mgr Eliza Kozłowska

INTEGRACJA SENSORYCZNA

Zajęcia prowadzi mgr Anna Wiśniewska i mgr Justyna Gulicka

ZAJĘCIA Z SURDOPEDAGOGIEM

Zajęcia prowadzi mgr Justyna Gulicka

ZAJĘCIA Z TYFLOPEDAGOGIEM

mgr Anna Wójt

TERAPIA RĘKI